ثبت شرکت

ثبت شرکت

در قانون تجارت ۷ دسته شرکت تعریف گردیده که هریک خاصیت ها و خصلت های خود را در قانون تجارت دارند و دارای اساسنامه های نزدیک به هم که دارای طرح یکپارچه می باشد هستند. اصولا در اساسنامه شرکتها از مواردی نظیر نام شرکت ، موضوع شرکت(هدف) ، مدت زمان شرکت ، مرکز اصلی (دفتر مرکزی) و شعب شرکت ، میزان سرمایه شرکت (سرانه همکاری) به تفکیک نقد و غیر نقد تعداد سهام شرکت و نوع آنها (بی نام ،با نام ، ممتاز ، وثیقه و ….)، نحوه انتقال سهام و ….. که این ها جزو مهمترین اقسام اساسنامه می باشد و تعدادی ماده دیگر که میتوانند سهام داران و شرکاء تعیین کنند و در اساسنامه الحاق کنند.

ادامه مطلب

ثبت برند

ثبت علامت به نوعی سند مالکیت علامت محسوب می‌شود. شما با ثبت یک علامت مالک آن علامت می‌شوید؛ آن هم مالک انحصاری. یعنی هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد که بدون اجازه از علامت شما استفاده کند. با ثبت علامت، شما و یا شرکتتان رسما دارای حق انحصاری استفاده از علامت می‌شوید. این حق به شما این امکان را می‌دهد که علیه هر کسی که بدون اجازه از علامت شما- یا حتی علامتی مشابه علامت شما- استفاده نماید، در مراجع قضایی شکایت کنید و جلوی اقدامات آنها را بگیرید. بدون ثبت علامت اثبات اینکه این علامت متعلق به شماست و شما پیش از دیگران از آن استفاده نموده‌اید بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین ثبت کردن علامت – که کار چندان دشواری هم نیست و هزینه قابل توجهی هم ندارد- به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که علامتتان در اختیار شماست و رقبا و متقلبین نمی‌توانند از آن سوء استفاده کنند و هزینه‌ها و زحمات بازاریابی و تبلیغات شما را بر باد دهند.

ادامه مطلب
ثبت برند
ثبت اختراع

ثبت اختراع

ثبت اختراع و اخذ ورقه مربوط، به مالک آن حق انحصاری می دهدتا به موجب آن بتواند دیگران را از استفاده تجاری اختراع مانع شود، یا آن را متوقف سازد، که این امر می تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری و کاهش فعالیت جاعلین و تقلید کنندگان داشته باشد و رقابت سالمی را ایجاد نماید. به عنوان مثال،اگر شرکتی مالک یک اختراع ارزشمند باشد یا اجازه بهره برداری از آن را کسب کرده باشد، قادر خواهد بود   که در مقابل ورود رقیبان به بازار های همان اختراع موانعی را به وجود آورد و این کار به شرکت مالک اختراع کمک خواهد کرد تا به عنصر فعال و برجسته در بازار های مربوط تبدیل گردد.

ادامه مطلب

کارت بازرگانی

صدور کارت بازرگانی موکول به آنست که بازرگانان مؤسسه و یا شرکت خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشد. در شرکت‌های تجارتی کارت بازرگانی مربوطه بنام مدیر مسؤول شرکت صادر می‌شود. بازرگانانی که تقاضای صدور کارت بازرگانی می‌نمایند باید طبق فرم‌های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهند و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی منوط به معامله متقابل است یعنی در صورتی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی داده می‌شود که کشور آنها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت بازرگانی دهند.

ادامه مطلب
کارت بازرگانی
ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی

با ثبت طرح صنعتی انحصار آن در اختیارتان قرار می گیرد و هیچ کدام از رقبایتان مجاز به کپی برداری و تولید محصول شما نخواهند بود البته به شرطی که اصول ثبتی در آن رعایت شده باشد.
در این نوع ثبت می توانید شکل ظاهری محصول و کالای طراحی شده و جدید خود را تحت انحصار خود قرار دهید که این امر باعث رغبت بیشتر مشتریان، افزایش سهم بازار و موفقیت بیشتر می شود.
ادامه مطلب

ثبت تغییرات

بعد از ثبت یک شرکت ممکن است لزوم تغییرات شرکت برخی از موارد ثبت شده پیش بیاید. مواردی چون تغییر در آدرس شرکت، تغییر موضوع فعالیت شرکت، تغییر نام، افزایش یا کاهش سرمایه، جابجایی سمت‌های اعضای هیات مدیره، خروج برخی از اعضای هیات مدیره و ورود اعضای جدید ، فوت برخی از اعضای هیات مدیره و جایگزینی با اعضای جدید، انتقال و جابجایی سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود و انتقال و جابجایی سهام در شرکت سهامی خاص و … از جمله این تغییرات هستند.

ادامه مطلب
ثبت تغییرات شرکت ها
جواز تاسیس

جواز تاسیس

مزایای اخذ جواز تاسیس چیست ؟
تخصیص زمین صنعتی در شهرکهای صنعتی به نرخ مصوب دولتی با پرداخت تنها ۳۰% نقد و ۷۰% اقساط ۳۶ ماهه (هر سه ماه یک قسط)
ثبت برند فارسی برای محصولات در اداره ثبت علائم تجاری
امکان شرکت در نمایشگاههای تجاری داخلی و خارجی
امکان دریافت وام و تسهیلات دولتی با سود تولیدی و تنفس یک الی دو سال و بازپرداخت بلند مدت
در دسترس بودن پیش طرح توجیهی (PFS) تایید شده توسط کارشناسان مرجع صادر کننده برای ارائه و جذب سرمایه گذاری

ادامه مطلب

رتبه بندی انفورماتیک

آنچه که شرکت‌های انفورماتیکی را ملزم به اخذ رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک می‌کند، این است که این رتبه‌بندی در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری در سراسر کشور الزام‌آور تلقی می‌ گردد. از این روی کلیه شرکت‌ها حتی اگر علاقه‌ای به ارائه اطلاعات مربوط به خود و رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک نداشته باشند ناگزیر به اخذ رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک از سوی شورای‌عالی انفورماتیک هستند.
رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک در واقع یک طبقه‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور میباشد. در این رتبه‌بندی تخصص‌های شرکت‌های انفورماتیکی مشخص می‌شود که این امر به نوبه خود مجوز حضور شرکت‌ها در مناقصه‌های دولتی صادر میگردد. چرا که بر اساس ضوابط جدید تنها شرکت‌هایی مجاز به انعقاد قرارداد همکاری با سازمان‌های دولتی میباشند که در لیست رتبه‌بندی شورای عالی انفورماتیک قرار گرفته باشند.

ادامه مطلب
رتبه بندی انفورماتیک
کد اقتصادی

کد اقتصادی

کد اقتصادی فعلی شامل ۱۲ رقم می باشد و با عدد ۴ شروع می شود. به دلیل مشکلات موجود در سیستم مالیاتی کشور، سیستم جامع مالیاتی راه اندازی شد که تا حدودی باعث بهبود در سیستم مالیاتی و دریافت مالیات و شفاف سازی فعالیت های اقتصادی شده است. به دلیل عدم کارایی کد اقتصادی فعلی در سیستم جامع مالیاتی، نیاز به دریافت کد اقتصادی جدید می باشد که مراحل دریافت هر یک را می توانید از مشاوران ملاصدرا سوال کنید.
ادامه مطلب