خدمات دریافت نماد

تعریف نماد :

نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی داده می‌شود.

نشانه‌ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی وبگاه (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد.

کار برد نماد اعتماد الکترونیک :

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح ذیل می باشند

شناسایی مالك کسب و کار و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال.
كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات ارائه شده.
گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول.
محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
تایید امنیت سایت توسط یك موسسه و مركز ملی اعتماد.

انواع نماد الکترونیک :

نماد اعتماد تک ستاره
نماد اعتماد ۲ ستاره

تفاوت نماد تک ستاره و ۲ ستاره :

تفاوت عمده این ۲ نماد مربوط به گواهی ssl یا همان پروتکل امنیتی وب یاست جهت کاربران می باشد .
اگر وب سایتی از شما ثبت نام به عمل آورد و پس از ثبت نام شما را به پنل کاربری خود راهنمایی نموده و آدرس وب سایت از http به https تغییر پیدا کند ، تنها و فقط اگر می تواند از شرایط دریافت نماد اعتماد ۲ ستاره بهرمند شود در غیر اینصورت فقط نماد اعتماد تک ستاره اعطا می گردد .

نماد اعتماد تنها با موضوع درج شده در صورتجلسه شرکت قابل دریافت می باشد و جهت سایت فروشگاهی و سایت های آموزشی نیازمند مجوز خواهد بود .